Fiat Chrysler drożeje, bo może być celem przejęcia

opublikowano: 19-03-2019, 13:25

Akcje Fiat Chrysler mocno zaczęły drożeć po tym jak szef spółki holdingowej rodziny Peugeot zasugerował, że włosko-amerykański producent aut może być celem przejęcia, pisze Reuters.

- Z nimi, tak jak z innymi, planety zrównałyby się – powiedział Robert Peugeot dziennikowi Les Echos, który zapytał szefa spółki FFP o poparcie nowej akwizycji przez PSA Group i ewentualne połączenie z Fiatem.

Kurs Fiat Chrysler w poniedziałek i wtorek
Zobacz więcej

Kurs Fiat Chrysler w poniedziałek i wtorek

Wypowiedź Peugeota pojawiła się w momencie, kiedy w mediach krążą doniesienia, że prezes PSA Group, Carlos Tavares, jest otwarty na kolejne transakcje po przejęciu Opla. Wśród „idealnych partnerów”, oprócz Fiat Chrysler, wymieniane także były General Motors i Jaguar Land Rover.

- PSA to czysto europejski gracz, więc akwizycja spółki z większym zasięgiem miałaby strategiczny sens – uważa  Arndt Ellinghorst, analityk Evercore ISI.

Eksperci uważają jednak, że na drodze do ewentualnego połączenia mogliby stanąć instytucje ochrony konkurencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy