Fiat nie chce emisji akcji Ferrari

ŁO, Bloomberg
18-04-2011, 13:33

Prezes Fiata Sergio Marchionne twierdzi, że Ferrari może być warte więcej niż 5 mld EUR. Bankierzy naciskają na Włocha, aby ogłosił emisję akcji legendarnej marki i zmniejszył zadłużenie całego koncernu.

Ferrari FF (fot. Ferrari)
Zobacz więcej

Ferrari FF (fot. Ferrari)

- Zawsze postrzegałem Ferrari jako świętą markę, a święte marki są swoiste. Wiem, że w każdym czasie mogę posłać Ferrari na giełdę, ale na razie nie ma takich planów – powiedział Marchionne.

Rynek naciska na prezesa, aby zdecydował się na emisję papierów Ferrari, a pozyskane fundusze przeznaczył na zmniejszenie zadłużenia i tym samym zwiększenie zdolności kredytowej Fiata. Wycena zaproponowana przez Marchionne jest jednak o 2 mld EUR większa od szacunków analityków.

Ferrari jest najbardziej dochodowym oddziałem w turyńskim koncernie. W zeszłym roku marka zarobiła 302 mln EUR, przy przychodach 1,92 mld EUR. Najnowszym produktem luksusowej firmy jest czteroosobowe Ferrari FF, które ma kosztować 359 tys. USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Fiat nie chce emisji akcji Ferrari