Filipiak rozwija się mimo kryzysu

MK
opublikowano: 04-02-2009, 00:00

Janusz Filipiak, założyciel i szef Comarchu, powołał do życia nową spółkę zależną — iReward24.

Janusz Filipiak, założyciel i szef Comarchu, powołał do życia nową spółkę zależną — iReward24.

Niektórzy uważają, że w okresie spowolnienia gospodarczego lepiej nie wchodzić w nowe przedsięwzięcia. Innego zdania jest prezes Comarchu Janusz Filipiak. Nie nastawia się tylko na przetrwanie, lecz na rozwój. Stąd pomysł założenia spółki zależnej iReward24, która będzie się skupiała na sprzedaży oprogramowania i wdrażaniu programów lojalnościowych w modelu SaaS (Software as a Service).

Nowa firma oferuje platformę iReward24 Loyalty, która ma ułatwić m.in. zarządzanie klientami, elastyczne naliczanie punktów, procesy logistyczne, indywidualną komunikację, analizy i konsultacje. Jak zapewnia Tomasz Wawrzynów, wiceprezes utworzonej niedawno spółki, dotychczas nie można było znaleźć na rynku rozwiązań równie rozwiniętych funkcjonalnie i nowoczesnych, a jednocześnie dostępnych w konkurencyjnych cenach.

Założenie iReward24 to nie jedyny przykład na to, jak prezes Filipiak radzi sobie w trudnych czasach. Pod koniec ub. r. kupił ponad 50 proc. akcji giełdowej spółki SoftM Software und Beratung AG z siedzibą w Monachium. Pod względem wielkości SoftM jest 19. producentem oprogramowania komputerowego w Niemczech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu