Filipiny obniżają stopę rezerw bankowych

opublikowano: 27-09-2019, 15:19

Filipiński bank centralny ograniczył kwotę funduszy, które pożyczkodawcy muszą trzymać w rezerwie. Stało się tak dzień po tym, jak obniżył stopy procentowe.

Wskaźnik rezerw obowiązkowych dla dużych banków zostanie obniżony o 1 punkt procentowy do 15 proc. na początku listopada. Realizowana tym samym jest obietnica stojącego na czele banku centralnego Benjamina Diokna dotycząca obniżenia współczynnika, jednego z najwyższych w regionie, do pojedynczych wartości.

Bangko Sentral ng Pilipinas po raz trzeci obniżył w tym roku swoją referencyjną stopę procentową w związku ze spowolnieniem inflacji i rosnącym ryzykiem dla globalnego wzrostu. Wielu analityków spodziewa się kolejnej obniżki o 25 punktów bazowych przed końcem roku.

Dodatkowo rząd wdraża też wsparcie fiskalne co ma na celu przyspieszenie wzrostu, którego dynamika jest najniższa od ponad czterech lat.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu