Filtr okienny przeciw smogowi

Barbara Warpechowska
opublikowano: 09-11-2017, 22:00

Dwie krakowskie firmy Oknoplast i Brevis wprowadzają nawiewniki, które filtrują do 98 proc. najbardziej niebezpiecznych dla zdrowia cząsteczek smogu PM10. Dzięki temu zanieczyszczone powietrze nie przeniknie do pomieszczeń.

— Nawiewnik Insolio Premium oferujemy klientom, którzy wymieniają okna. Montowany jest między ramą a nadprożem i nie wpływa na parametry termiczne okna. Nawiewnik Urbino Premium polecamy tym, którzy zdecydują się wymienić dotychczasowy nawiewnik na antysmogowy. Oba rozwiązania będą dostępne w salonach sprzedaży Oknoplastu już w drugiej połowie listopada — mówi Grzegorz Bułat, szef procesu technologicznego Grupy Oknoplast.

Dotychczas żaden ze sprzedawców nawiewników nie oferował rozwiązania antysmogowego. Wskazana jest wymiana filtra raz w sezonie, co kosztuje 29 zł. Pomysłodawcy proponują też zakup filtra antyalergicznego na wiosnę. Nie dopuszcza do pomieszczeń pyłków kwiatowych, co przynosi ulgę alergikom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Filtr okienny przeciw smogowi