Finał największej afery w polskim lotnictwie

  • Piotr Nisztor
opublikowano: 11-09-2012, 00:00

Największa afera w historii polskiego lotnictwa już niedługo znajdzie finał w sądzie. Zarzuty w tej sprawie usłyszało 41 osób. Zabezpieczono majątek wartości ponad 1,3 mln zł. „Puls Biznesu” jako pierwszy ujawnia kulisy skandalu.

Ta afera wstrząsnęła polskim lotnictwem, a wśród pasażerów wywołała obawy co do bezpieczeństwa lotów. Okazało się bowiem, że niektórzy piloci zdawali egzaminy uprawniające do zasiadania za sterami maszyn za łapówki. Z ustaleń „Pulsu Biznesu” wynika, że głośny skandal już niedługo ma znaleźć swój finał w sądzie. Prokuratura Okręgowa w Warszawie, wspierana przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA), po blisko czterech latach śledztwa zamierza sporządzić w tej sprawie akt oskarżenia. Ma on trafić do sądu najpóźniej do końca roku.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

— Przed jego wysłaniem nierozliczone wątki będą wyłączone do odrębnego postępowania — mówi „PB” Dariusz Ślepokura, rzecznik warszawskiej prokuratury. Dotychczas zarzuty m.in. korupcji, niedopełnienia obowiązków i fałszowania dokumentów usłyszało 41 osób (wobec 6 z nich materiały zostały wyłączone do odrębnego prowadzenia). Śledczy zabezpieczyli majątek podejrzanych na ponad 1,3 mln zł.

Cały artykuł we wtorkowym Pulsie Biznesu lub tutaj.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Nisztor

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Finał największej afery w polskim lotnictwie