Fincom zastępuje modemy aplikacją

Kamil Kosiński
17-04-2000, 00:00

Fincom zastępuje modemy aplikacją

Pod koniec kwietnia 2000 roku firma Fincom Poland wprowadzi na rynek oprogramowanie Microcom GSM for Windows. Aplikacja ta umożliwia korzystanie z Internetu za pomocą telefonu komórkowego i przenośnego komputera, nie wyposażonego jednak ani w modem, ani w kartę sieciową. Zastępuje je właśnie zainstalowane na dysku notebooka oprogramowanie i specjalny kabel łączący komputer z telefonem. Jeśli telefon ma aktywną funkcję przesyłania danych, zestaw pozwoli użytkownikowi na faksowanie dokumentów, korzystanie z poczty elektronicznej, wysyłanie wiadomości tekstowyuch bezpośrednio z klawiatury komputera i korzystanie z przeglądarek internetowych.

Produkt jest kompatybilny z większością telefonów produkowanych przez Nokię, Ericssona, Siemensa i Sony. Jako dodatek aplikacyjny umożliwia proste zarządzanie spisami telefonów i wiadomościami SMS. Ostateczna cena zestawu złożonego z instalacyjnego CD-ROM-u, instrukcji i kabla połączeniowego nie została jeszcze ustalona. Nie powinna jednak przekroczyć 610 zł brutto. KA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fincom zastępuje modemy aplikacją