Fintech może zastąpić Commerzbank w DAX30

opublikowano: 05-07-2018, 12:33

Commerzbank może wypaść z indeksu niemieckich blue chipów DAX30. Zastąpić może go fintech Wirecard, donosi Handelsblatt.

Akcje Commerzbanku notowane są poniżej 10 EUR od tygodni, przypomina gazeta. Kapitalizacja niemieckiego banku spadła o ponad jedną trzecią od końca stycznia i sięga 8,3 mld EUR. Daje to Commerzbankowi dopiero 34. miejsce pod względem wartości rynkowej wśród niemieckich spółek publicznych. Zwiększa także prawdopodobieństwo usunięcia banku z DAX30, w którym znajduje się od 1988 roku.

Commerzbank
Zobacz więcej

Commerzbank fot. Bloomberg

Handelsblatt pisze, że Commerzbank może zostać zastąpiony w indeksie blue chipów przez niemiecki fintech Wirecard, którego wartość rynkowa wzrosła o ok. 60 proc. przez ostatnie kilka tygodni i jest już wyższa niż Commerzbanku oraz zbliża się do kapitalizacji Deutsche Banku. Aby wejść do DAX30 Wirecard musi m.in. utrzymać się w grupie 30 najbardziej wartościowych spółek, a Commerzbank musi spaść poniżej 35. miejsca.

Wcześniej w czwartek informowaliśmy, że Deutsche Bank może wypaść z indeksu europejskich blue chipów Euro Stoxx 50. To skutek przeceny jego akcji. Wartość największego niemieckiego kredytodawcy spadła w tym roku o ponad 40 proc. Decyzja zapadnie 3 września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, global.handelsblatt.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu