Firma transmituje pogrzeby w internecie

ŁO, bbc.com
22-03-2014, 23:33

W internecie słuchamy muzyki, oglądamy filmy i prowadzimy rozmowy z bliskimi. Teraz przyszedł czas na kupowanie transmisji z ostatniego pożegnania.

Biznesmen z Irlandii wpadł na pomysł transmitowania pogrzebów „na żywo” w internecie. Liczy na zyski i wierzy, że interes stworzy nowe miejsca pracy.  

fot. iStock
Zobacz więcej

fot. iStock

Portal telewizji BBC pisze o irlandzkiej firmie, która chce transmitować nabożeństwa żałobne i pochówki w internecie. Klientami docelowymi są emigranci, którzy często nie są w stanie przybyć do rodzinnego kraju na pogrzeb zmarłych bliskich, a także ludzie w podeszłym wieku przebywający w szpitalach lub domach. 

Osoby, które decydują się na usługę otrzymują link do internetowej transmisji z pogrzebu, ale mogą też nabyć nagranie całej uroczystości. Przedsiębiorca Alan Foudy zdecydował się na takie transmisje po tym, jak otrzymał pytanie od klientów o możliwość nagrania płyty DVD z pogrzebu dla osób, które nie będą mogły w nim uczestniczyć.  

Foudy przekonuje BBC, że „pogrzeby na żywo” mogą pomóc stworzyć 10 miejsc pracy w ciągu 18 miesięcy.  

Biznesmen zapewnia też, że usługa chroniona jest hasłem, które ogranicza widownię do osób upoważnionych do oglądania. Konieczna jest też zgoda rodziny zmarłej osoby i duchownego prowadzącego pogrzeb.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, bbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Firma transmituje pogrzeby w internecie