Firma transmituje pogrzeby w internecie

ŁO, bbc.com
opublikowano: 22-03-2014, 23:33

W internecie słuchamy muzyki, oglądamy filmy i prowadzimy rozmowy z bliskimi. Teraz przyszedł czas na kupowanie transmisji z ostatniego pożegnania.

Biznesmen z Irlandii wpadł na pomysł transmitowania pogrzebów „na żywo” w internecie. Liczy na zyski i wierzy, że interes stworzy nowe miejsca pracy.  

fot. iStock
fot. iStock
None
None

Portal telewizji BBC pisze o irlandzkiej firmie, która chce transmitować nabożeństwa żałobne i pochówki w internecie. Klientami docelowymi są emigranci, którzy często nie są w stanie przybyć do rodzinnego kraju na pogrzeb zmarłych bliskich, a także ludzie w podeszłym wieku przebywający w szpitalach lub domach. 

Osoby, które decydują się na usługę otrzymują link do internetowej transmisji z pogrzebu, ale mogą też nabyć nagranie całej uroczystości. Przedsiębiorca Alan Foudy zdecydował się na takie transmisje po tym, jak otrzymał pytanie od klientów o możliwość nagrania płyty DVD z pogrzebu dla osób, które nie będą mogły w nim uczestniczyć.  

Foudy przekonuje BBC, że „pogrzeby na żywo” mogą pomóc stworzyć 10 miejsc pracy w ciągu 18 miesięcy.  

Biznesmen zapewnia też, że usługa chroniona jest hasłem, które ogranicza widownię do osób upoważnionych do oglądania. Konieczna jest też zgoda rodziny zmarłej osoby i duchownego prowadzącego pogrzeb.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, bbc.com

Polecane