Czytasz dzięki

Firma windykacyjna przestaje spłacać długi

opublikowano: 06-04-2020, 07:24

Kancelaria Medius ogłosiła, że nie będzie spłacać zobowiązań finansowych wobec obligatariuszy do czasu zakończenia analizy obecnej sytuacji oraz wdrożenia rozwiązań zapewniających długoterminową stabilność finansową emitenta.

Decyzję zarządz windykacyjnej spółki podjął w związku z drastycznym spadkiem wpłat na rynku hiszpańskim stanowiącym ok. 63 proc. aktywów grupy, a także częściowemu spadkowi na innych rynkach.

"Emitent informuje, że brak wykonywania wymagalnych zobowiązań wobec obligatariuszy może stanowić przesłankę do wcześniejszego wykupu obligacji Emitenta z tego powodu Emitent jednocześnie zamierza podjąć rozmowy z obligatariuszami Emitenta w celu uzyskania zgód na przedłużenie terminu spłat odsetek od obligacji, a także zmiany terminu wykupu obligacji Emitenta. Emitent dokonuje również analizy rozwiązań prawnych wspierających stabilność Emitenta przewidzianych w obowiązujących przepisach prawa, jak również w projektach aktów prawnych, które opracowywane są w związku z pandemią" - dodano.

W komunikacie powołano się na działanie siły wyższej związanej z wirusem SARS-CoV-2 i pandemią COVID-19.

Jak podaje serwis obligacje.pl, w tym roku windykator musi spłacić około 37 mln zł to obligacji. W lipcu i wrześniu spółka ma do wykupu dwie serie długu, każda na 10 mln zł. Dodatkowo KME co miesiąc musi też amortyzować od 250 do 350 tys. euro nominału wynikającego z trzech innych emisji.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane