Firma z Chin oszukała na mrówkach na grube miliony dolarów

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 25-11-2006, 09:43

Firma z północno-wschodnich Chin zgromadziła nielegalnie 379 mln dol., obiecując ludziom krociowe zyski z inwestycji w hodowlę mrówek.

Firma z północno-wschodnich Chin zgromadziła nielegalnie 379 mln dol., obiecując ludziom krociowe zyski z inwestycji w hodowlę mrówek - podała agencja Xinhua.

Mieszcząca się w mieście Donghua w prowincji Liaoning firma, rzekomo zajmująca się ekologiczną hodowlą, obiecywała nawet 60 proc. zysk z inwestycji w trefny projekt.

W niektórych częściach Chin, np. w regionie autonomicznym Guangxi na południu kraju, paczkowane mrówki są sprzedawane jako korzystnie wpływający na zdrowie dodatek do herbaty lub alkoholu. Ten fakt uprawdopodobnił projekt naciągaczy.

Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego ostrzega ludzi przed zbyt naiwnym angażowaniem się w podejrzane inwestycje. W tym roku liczba przestępstw gospodarczych w Chinach wzrosła już o 10 proc. i wykryto ich blisko 60 tys.(DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane