Firma z Olkusza buduje drugi zakład

opublikowano: 14-05-2019, 22:00

Plast-Met Automotive Systems, rodzinny producent metalowych części samochodowych, zainwestuje 39 mln zł.

Od kiedy cała Polska jest strefą ekonomiczną, ze zwolnień podatkowych korzystają także firmy, które nie chcą się przenosić z terenów wybranych lata temu. Jedną z nich jest Plast-Met Automotive Systems, producent metalowych części samochodowych z Olkusza. Założona w 1984 r. rodzinna spółka zbuduje drugi zakład.

— To pierwsza decyzja o wsparciu w Olkuszu. Otrzymała ją polska firma motoryzacyjna, która dynamicznie się rozwija — mówi Krystyna Sadowska z Krakowskiego Parku Technologicznego.

Nowy zakład będzie produkować części i akcesoria do pojazdów silnikowych, przede wszystkim samochodów osobowych, a także narzędzia do wytwarzania takich części. Plast-Met Automotive Systems zamierza zainwestować co najmniej 39,099 mln zł. Od 2009 r. firma skorzystała z kilku unijnych grantów na zakup maszyn. W 2016 r. przekształciła się w spółkę z o.o. i złożyła pierwszy wniosek patentowy. Był to przełomowy rok. W 2017 r. jej przychody podwoiły się do 163,5 mln zł, zysk netto urósł o niemal 10 mln zł do 17,5 mln zł, a zatrudnienie urosło z 242 do 292 pracowników. Jest to 14. decyzja o wsparciu wydana w tym roku przez KPT i 19. od momentu wejścia w życie przepisów Polskiej Strefy Inwestycji. W tym roku przedsiębiorcy zadeklarowali w krakowskiej strefie ponad 750 mln zł nakładów.

Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
×
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane