Firmy krytykują podwyżki opłat

Piotr Wielicki
09-03-2001, 00:00

Firmy krytykują podwyżki opłat

Większe opłaty w Strefie Parkowania, które mają zacząć obowiązywać od 1 kwietnia 2001 r., dotyczą również abonamentów za postój aut służbowych. Dla większości firm to za dużo. Niektóre zamierzają rezygnować z opłacania abonamentów.

Paweł Krysiński,

dyrektor biura handlowego Bankowego Towarzystwa Leasingowego

Dysponujemy czterema autami służbowymi. Trzy z nich trzymamy na parkingu wewnętrznym, którego nie obejmuje strefa. Dla trzeciego pojazdu wykupujemy abonament miesięczny wysokości 300 zł. Do tej pory nie uzyskaliśmy jeszcze potwierdzenia, czy od 1 kwietnia 2001 r. wzrosną opłaty abonamentowe dla aut parkujących w Strefie Parkowania. Jeżeli jednak tak się stanie, i za abonament będzie trzeba zapłacić 1 tys. miesięcznie, to na pewno z niego zrezygnujemy. Samochód będzie wówczas parkował koło centrali firmy przy ul. Chopina. Sądzę, że można podwyższyć abonament stosownie do opłat indywidualnych. Ponad 200-proc. podwyżka abonamentu to nonsens.

Tadeusz Karolczak,

szef wydziału ds. transportu TP SA

Uważam, że w kwestii abonamentów TP SA powinna być przyrównana do służb publicznych, które korzystają z udogodnień. Nasi pracownicy, wykonujący szereg usług na terenie miasta, muszą mieć bowiem dogodny dojazd do miejsca, w którym mają ją wykonać. W styczniu i lutym tego roku wykupiliśmy łącznie 23 abonamenty. Podwyżki opłat, którą władze miasta zapowiadają od kwietnia tego roku, nie przewidzieliśmy w kosztach firmy na 2001 r. Oczywiście nadal będziemy zmuszeni do płacenia za miejsca postojowe. O ich liczbie zdecydujemy jednak po analizie kosztów.

Leszek Stankiewicz,

dyrektor departamentu administracji i zabezpieczeń Gospodarczego Banku Wielkopolski

Podwyższenie abonamentu za parkowanie to jedna sprawa, a dostępność miejsc to druga. Obecnie opłacamy łącznie dziwięć kopert przy ul. Mielżyńskiego i na placu Cyryla Ratajskiego. Na części z nich parkują nasze samochody służbowe. Pozostałe koperty są przeznaczone dla klientów. Od kwietnia, zgodnie z nowymi przepisami, każdy parkujący na opłacanych miejscach pojazd będzie musiał mieć identyfikator. To dla nas poważne utrudnienie. Nie jesteśmy bowiem w stanie upilnować podjeżdżających klientów, by wręczyć im identyfikator. W tej sytuacji i w obliczu dużej podwyżki jesteśmy zmuszeni do rezygnacji z części abonamentów. Prawdopodobnie ograniczymy się do czterech miejsc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Firmy krytykują podwyżki opłat