Firmy motoryzacyjne wciąż inwestują

Małgorzata Grzegorczyk
27-04-2010, 09:05

AAM, Autolive, Bridgestone, Brembo czy Henschel — lista inwestujących firm motoryzacyjnych jest długa.

W fabryce VW
Zobacz więcej

W fabryce VW

Gdy w 2008 r. kryzys ogarniał kolejne kraje świata, specjaliści pisali czarne scenariusze dla przemysłu samochodowego. I rzeczywiście. Wielkie koncerny zwalniały tysiące pracowników. W Polsce też źle się działo. Np. Remy Automotive zapowiedział, że zwolni ponad 200 zatrudnionych w Świdnicy. Ale wtedy pojawił się koncern AAM, który postanowił odkupić zakład i zainwestować 200 mln zł. Niestety, oznaczało to, że firma wycofała się z podobnych planów w Oławie, ale ważne były uratowane etaty.

Na inwestycję w Polsce zdecydował się też Autoliv Poland, producent systemów bezpieczeństwa dla przemysłu motoryzacyjnego, który postanowił rozpocząć produkcję poduszek powietrznych i zatrudnić 250 osób.

W tym roku w specjalnych strefach ekonomicznych już było kilka projektów z branży Automotive. W strefie kostrzyńsko-słubickiej Henschel rozbuduje zakład naczep i przyczep. W katowickiej 250 mln zł wyda Brembo, włoski producent tarcz hamulcowych. Poza strefą chce inwestować Bridgestone w Poznaniu. Chodzi o projekt za pół miliarda złotych i kilkadziesiąt nowych miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Firmy motoryzacyjne wciąż inwestują