Firmy ufundowały dzieciom uśmiech

KG
opublikowano: 09-12-2021, 20:00

6 grudnia 600 mikołajkowych paczek dostali podopieczni Centrum Zdrowia Dziecka. Dziękujemy 34 firmom, które wykupiły cegiełki. Razem możemy więcej!

Pakowanie prezentów w redakcji:
Pakowanie prezentów w redakcji:
Uwijaliśmy się jak w ukropie, ale pulsowa ekipa elfów Świętego Mikołaja zdążyła na czas i 6 grudnia 600 świątecznych paczek trafiło do podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka.
grzegorz kawecki

Instytut Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka to jeden z największych szpitali pediatrycznych w Polsce. Tu leczone są najciężej chore dzieci z całego kraju.

— Okres przedświąteczny to trudny czas dla dzieci przebywających w szpitalu, zwłaszcza w trakcie pandemii. Zamiast tworzyć listę prezentów, nasi mali pacjenci marzą, by spędzić święta w domu z rodziną — mówi Katarzyna Gardzińska, rzeczniczka prasowa CZD.

Niestety nie wszystkie dzieci mogą wrócić do domu na święta. Żeby choć trochę umilić im ten szczególny czas i sprawić, by na ich twarzach zagościł uśmiech, wiele firm i organizacji od lat przekazuje im świąteczne prezenty.

Mikołajki:
Mikołajki:
Tak wyglądał finał akcji Biznes Dzieciom w CZD. Uśmiech małych pacjentów — bezcenny!
Centrum Zdrowia Dziecka

— Dowiedzieliśmy się, że niektóre firmy wycofały się z organizowania mikołajek w Centrum Zdrowia Dziecka, ponieważ ze względu na pandemiczne restrykcje nie można wchodzić na oddział, co uniemożliwia fotografowanie się z chorymi dziećmi. Był to dla nas szok... W „Pulsie Biznesu” wychodzimy jednak z założenia, że nie ma rzeczy niemożliwych, więc szybko zaczęliśmy działać. Tak narodziła się akcja Biznes Dzieciom, taka biznesowa orkiestra świątecznej pomocy. Na nasz apel o pomoc odpowiedziały 34 firmy — mówi Karolina Kowalska, dyrektor marketingu „Pulsu Biznesu”.

Przygotowaliśmy 600 paczek z zabawkami, książkami, grami i słodyczami dla dzieci leczonych w CZD.

— Jesteśmy wdzięczni za tę akcję. Radość małych pacjentów, którzy za chwilę mają zjechać na blok operacyjny, trudno opisać. To niezwykły widok — mówi Katarzyna Gardzińska.

Radość w powietrzu:
Radość w powietrzu:
Podopieczni z Centrum Zdrowia Dziecka dostali nie tylko paczki z prezentami — radość sprawiły im też kolorowe balony.
Centrum Zdrowia Dziecka

Świąteczne paczki to nie wszystko — akcja spotkała się z tak dużym odzewem, że zebrana kwota przekroczyła założony cel, czyli sfinansowanie kilkuset paczek z upominkami. 400 tys. zł pozwoliło także na wyposażenie 20 świetlic centrum w zestawy plastyczne dla dzieci — farby, kredki, malowanki itp., a także na zakup sprzętu potrzebnego i lekarzom, i pacjentom.

— Niespodzianki otrzymają również rodzice i opiekunowie naszych małych bohaterów. Na część oddziałów dotarły już lodówki i czajniki do kuchni dla nich, niebawem dotrą mikrofalówki i pralko-suszarki, a za jakiś czas fotele do spania. Dzięki akcji Biznes Dzieciom zamówiliśmy również zestawy zmywalnej pościeli. Lista zakupów stale rośnie. To lista świątecznych cudów. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę niezwykłą inicjatywę — mówi Katarzyna Gardzińska.

Dzięki hojności darczyńców mogliśmy kupić także 40 czajników elektrycznych, 10 lodówek, cztery pralko-suszarki i pięć mikrofalówek, a także 100 medycznych gniazdek z bawełnianymi poszewkami dla noworodków i 200 zestawów zmywalnej pościeli medycznej. Planujemy ponadto zakup łóżek dla rodziców, którzy opiekują się dziećmi w szpitalu. Serdecznie dziękujemy firmom, które wykupiły cegiełki w akcji #biznesdzieciom!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane