Fisher: rajd bitcoina podobny do rajdu srebra

opublikowano: 06-12-2017, 11:15
aktualizacja: 06-12-2017, 11:15

Rajd ceny bitcoina przypomina podobne wydarzenie z lat 70. ubiegłego wieku, kiedy podobnie drożało srebro, uważa znany inwestor Mark Fisher.

- Powód, który tak przyciąga ludzi do bitcoina jest taki, że potrzebują czegoś, co rzeczywiście dramatycznie rośnie, gdzie nie jest zaangażowane Wall Street. Rzeczy, o której każdy taksówkarz mówiłby przez cały dzień – powiedział w CNBC Fisher, założyciel i szef MBF Clearing.

youtube.com

Bitcoin osiągnął we wtorek po raz pierwszy kurs powyżej 12 tys. USD. Na początku roku nie przekraczał on 1000 USD. Obecnie drożeje o 7,5 proc. do 12575,26 USD. Wcześniej dochodził do 12580 USD.

- Bitcoin jest tym, czym srebro było pod koniec lat 70. i w 80., nie ma wątpliwości – powiedział Fisher.

W ostatnim czasie kilku operatorów rynków derywatów ogłosiło uruchomienie kontraktów futures na bitcoina. Cboe zrobi to jako pierwsze. W niedzielę, 10 grudnia, o 12:00 czasu polskiego. Fisher przewiduje, że po uruchomieniu handlu „będzie Dziki Zachód”.

- Można spodziewać się wielkiej zmienności – przewiduje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane