Fitch o emisji obligacji ZKM Gdańsk

DI
opublikowano: 31-01-2011, 14:18

Fitch Ratings nadał międzynarodowy długoterminowy rating w walucie krajowej ‘BBB’ oraz długoterminowy rating krajowy ‘A+(pol)’ dla emisji obligacji przychodowych w kwocie 15,04 mln zł o terminie zapadalności 30 grudnia 2024r.

Spółka ZKM Gdańsk, w której Miasto Gdańsk (‘BBB+’/Stabilna) posiada 100% udziałów jest przez Fitch klasyfikowana jako podmiot zależny od Miasta. Ponad 90% przychodów Spółki (150,6 mln zł w 2009r.) stanowią przychody uzyskane od Miasta. Ich wysokość nie zależy od warunków rynkowych, cen biletów oraz liczby pasażerów. Zgodnie z umową (Kontrakt) zawartą pomiędzy Miastem i Spółką, Miasto jest zobowiązane pokryć wszystkie koszty świadczonych przez Spółkę usług transportowych, co zapewnia Spółce minimalną zyskowność i w opinii Fitch oznacza, że Miasto będzie gotowe udzielić Spółce wsparcia finansowego.

Obligacje oprocentowane są według zmiennej stopy procentowej. Odsetki są płatne w okresach półrocznych. Obligacje zostały wyemitowane przez Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku Sp. z o.o. (ZKM Gdańsk) w ramach programu na kwotę 220 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane