Fitch podtrzymał rating Rosji, perspektywa negatywna

ISBnews
opublikowano: 28-07-2014, 08:39

Fitch Ratings podtrzymał długoterminowe ratingi Rosji dla długu w walutach obcych i krajowej na poziomie BBB. Ich perspektywy są negatywne, podała agencja. Rating krótkoterminowy został podtrzymany na poziomie F3, natomiast pułap ratingów został obniżony do BBB z BBB+.

Fitch zwraca uwagę, że pogarszająca się sytuacja w zakresie bezpieczeństwa we Wschodniej Ukrainie doprowadziła do napięcia w relacjach Rosji z UE i USA, które zapowiedziały nałożenie dalszych sankcji na ten kraj.

"Zmniejszy to napływ kapitału do Rosji i może potencjalnie doprowadzić do wyższych odpływów kapitału, tworząc presję na rezerwy i wzrost" - czytamy w komunikacie.

Obecnie rezerwy walutowe Rosji (wg stanu na 11 lipca) wynoszą 477 mld USD po spadku o 6,5% od początku roku. Fitch podkreśla, że jest to jeden z głównych czynników wpierających rating kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu