Fitch wydał rating C/D dla BZ WBK

opublikowano: 04-02-2002, 16:16

WARSZAWA (Reuters) - Agencja ratingowa Fitch przyznała Bankowi Zachodniemu WBK rating indywidualny C/D i utrzymała ratingi: długoterminowy na poziomie "BBB+", krótkoterminowy na poziomie "F2" i wsparcia na poziomie "3". Perspektywa dla ratingu długoterminowego jest stabilna, podał Fitch.

"Rating indywidualny banku odzwierciedla poprawę w systemach zarządzania ryzykiem kredytowym, konserwatywną politykę klasyfikacji kredytów, ograniczone ryzyko rynkowe, zracjonalizowane struktury zatrudnienia i dobre zarządzanie bankiem, wspierane przez transfer know-how z AIB" - podał Fitch.

"Ponadto, wdrażany obecnie system komputerowy powinien pozwolić na lepsze uzyskiwanie danych i monitorowanie ryzyka w przyszłości" - ocenia Fitch.

Rating indywidualny jest oceną tego jak bank byłby postrzegany gdyby był całkiem niezależny i nie mógł liczyć na wsparcie zewnętrzne. C/D to kategoria pośrednia między wysokim ryzykiem niewypłacalności i niewypłacalnością.

BZ WBK ma jednak inwestora strategicznego irlandzki AIB.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fitch wydał rating C/D dla BZ WBK