Flagowa gra Ten Squara Games nie będzie dostępna w Chinach

opublikowano: 22-03-2023, 11:43
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Od 22 maja 2023 r. gra “Fishing Clash”, najważniejszy tytuł w portfelu Ten Square Games, przestanie być dostępna dla graczy w Chinach.

Jest to konsekwencja likwidacji spółki zależnej przez NetEase, dystrybutora Ten Square Games w Państwie Środka. Likwidacja związana jest z zakończeniem przez NetEase współpracy z innym dużym wydawcą na dystrybucją na rynku chińskim.

“W konsekwencji zamknięte zostaną serwery, na których dostępny jest Fishing Clash China. 22 marca 2023 r. zablokowana została już możliwość dokonywania płatności w grze.” - podała polska firma.

Ten Square nie podbił Chin

W 2022 r. wpływy Ten Square Games z dystrybucji gry Fishing Clash w Chinach wyniosły łącznie 3,9 mln zł. Według szacunków spółki w 2023 r. kwota ta byłaby jeszcze niższa – poniżej 1,0 mln zł

“Zatem skala wpływów osiąganych przez Ten Square Games z tytułu obecności na rynku chińskim nie jest istotna z perspektywy finansowej dla spółki” - podano.

Po trzech kwartałach 2022 r. skonsolidowane przychody producenta gier wyniosły 407,2 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane