Fon nie zasypia gruszek w popiele

ANP
opublikowano: 09-06-2009, 00:00

Płocka spółka rozmawia z Amerykanami o współpracy lub połączeniu. Liczy też na spore pieniądze z projektów ekologicznych.

Płocka spółka rozmawia z Amerykanami o współpracy lub połączeniu. Liczy też na spore pieniądze z projektów ekologicznych.

Fon, specjalizujący się w wytwarzaniu konstrukcji stalowych, podpisał wczoraj list intencyjny z dwoma partnerami biznesowymi Lemna International oraz Investment Friends. W ten sposób płocka firma realizuje strategię związaną z działalnością inwestycyjną m.in. w branży ochrony środowiska.

— Rozmawiamy o współpracy z Amerykanami. Do tej pory nie uczestniczyliśmy w tego typu projektach. Liczę, że Fon będzie kluczowym parterem przy tych inwestycjach. Sprawę podejmiemy na walnym 30 czerwca. Rozważymy kilka wariantów uzyskania finansowania — mówi Piotr Żołyński, prezes Fonu.

W projektach uchwał na walne znalazł się punkt dotyczący aspektu współpracy czy połączenia z dużym podmiotem zagranicznym działającym w branży związanej z ochroną środowiska.

Drugim partnerem biznesowym, z którym Fon podpisał list intencyjny, jest Investment Friends, spółka kontrolowana przez Mariusza Patrowicza, głównego akcjonariusza Fonu.

Strony zamierzają realizować projekty budowy ekologicznych centrów odzysku i recyklingu opartych na technologii Lemna International, realizowanych w miejscowości Białogard, Radymno oraz w innych lokalizacjach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu