Fon wchodzi w odpady

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 12-04-2007, 00:00

Fon chce przejąć firmę Eko-Brud i już planuje dla niej inwestycje i rozbudowę zakładu na ponad 3,2 mln EUR.

Fon chce przejąć firmę Eko-Brud i już planuje dla niej inwestycje i rozbudowę zakładu na ponad 3,2 mln EUR.

Warszawski Fon, od niedawna zajmujący się produkcją konstrukcji stalowych, wchodzi w nowy segment działalności. Spółka podpisała list intencyjny w sprawie przejęcia firmy Eko-Brud specjalizującej się w recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych.

—Rynek tworzyw sztucznych jest jedną z najszybciej rozwijających się branż polskiej gopodarki — uważa zarząd Fonu.

Ponieważ inwestycje w zakresie gospodarki odpadami są wspierane przez Unię Europejską, warszawska firma rozważa znaczne zaangażowanie kapitałowe w tego typu przedsięwzięcia.

Eko-Brud ma zakład recyklingu na nieruchomości o powierzchni 38 tys. mkw. W planach ma wytwarzanie paliwa alternatywnego, recykling samochodów i produkcję palet z odpadów tworzyw sztucznych o rocznej zdolności 70 tys. szt. Łączna wartość tych inwestycji razem z rozbudową zakładu została podliczona na 3,225 mln EUR.

Kurs Fonu spadał podczas wczorajszej sesji nawet o blisko 9 proc. Ale trzeba pamiętać, że w trakcie poprzednich kilku tygodni wartość rynkowa firmy zwiększyła się przeszło czterokrotnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu