Footballcode mierzy w kilka bramek

Były piłkarz stworzył wyszukiwarkę stadionów i obiektów dla piłkarzy. Twierdzi, że na razie nie ma konkurencji w Europie.

W sieci nie brakuje portali i aplikacji, które ułatwiają wyszukanie noclegu dla turystów. A gdy noclegu szuka cała drużyna piłkarska? O portalu Footballcode.eu słyszało niewielu Kowalskich, ale Grzegorz Górski, były piłkarz klubu GKS Katowice, twierdzi, że w branży o nim głośno. Wkrótce wypłynie na jeszcze szersze wody.

Footballcode mierzy w kilka bramek

opublikowano: 18-07-2019, 22:00

Były piłkarz stworzył wyszukiwarkę stadionów i obiektów dla piłkarzy. Twierdzi, że na razie nie ma konkurencji w Europie.

W sieci nie brakuje portali i aplikacji, które ułatwiają wyszukanie noclegu dla turystów. A gdy noclegu szuka cała drużyna piłkarska? O portalu Footballcode.eu słyszało niewielu Kowalskich, ale Grzegorz Górski, były piłkarz klubu GKS Katowice, twierdzi, że w branży o nim głośno. Wkrótce wypłynie na jeszcze szersze wody.

COŚ DLA TRENERÓW: Lubimy mówić, że jesteśmy takim booking.com świata piłki — mówi Grzegorz Górski (na zdj. z lewej), współzałożyciel Sportcode. Na zdjęciu z Marcinem Papieżem, wydawcą periodyku „Asystent trenera”.
Fot. ARC

— To, co oferujemy, jest dużym ułatwieniem dla trenerów drużyn piłkarskich i menedżerów sportu. Trafiliśmy w rynkową niszę, na której nie było jeszcze nikogo — ułatwiamy organizację piłkarskich obozów treningowych. Z doświadczenia wiem, że jest to duże wyzwanie — mówi Grzegorz Górski, współwłaściciel i prezes start-upu Sportcode, właściciela Footballcode.eu.

Cztery lata temu spółka uruchomiła internetową wyszukiwarkę obiektów treningowych.

— Lubimy mówić, że jesteśmy booking.com świata piłki. Oprócz narzędzia oferujemy jednak taże doświadczoną kadrę pracowników, która jest niejako zespołem konsjerżów, potrafiących uszyć obóz piłkarski na miarę potrzeb konkretnego klienta. Mamy uprawnienia organizatora turystyki — tłumaczy Grzegorz Górski. Z usług jego start-upu na początku korzystały tylko drużyny juniorskie. Wachlarz klientów systematycznie się jednak powiększa.

— Obsłużyliśmy już łącznie kilkaset drużyn z całej Polski, a co roku notujemy przyrost przychodów na poziomie ok. 400 proc. Gros klientów to wciąż drużyny juniorskie, ale po uruchomieniu wersji 2.0 portalu zgłaszają się do nas topowe drużyny z Ekstraklasy i pierwszej ligi, jak Wisła Kraków, Stomil Olsztyn i Górnik Zabrze. Niedawno zorganizowaliśmy cały pobyt młodzieżowej reprezentacji Urugwaju, która przyjechała do Polski na Mistrzostwa Świata U-20. Mamy też zgłoszenia od drużyn z Czech i Słowacji, co jest dla nas ogromnym zaskoczeniem, bo do tej pory nie promowaliśmy się za granicą — opowiada Grzegorz Górski. W bazie Footballcode są stadiony, hotele i inne obiekty noclegowe o różnych standardach, boiska z różnymi nawierzchniami, sale treningowe, baseny, siłownie, obiekty SPA i lokale gastronomiczne. Jest ich łącznie 224.

— Naszą przewagą jest to, że oferujemy duży wybór. Jeśli nasz klient, na ogół trener, chce np. zorganizować obóz piłkarski w Małopolsce, przedstawimy mu ofertę z kilku miejscowości. Może zdecydować, na jakiej nawierzchni będą się odbywać treningi, czy woli hotel czterogwiazdkowy, czy raczej wersję budżetową, czy ma w planach rekreację na basenie etc. Nie musi szukać kontaktu do każdego z tych obiektów, a — proszę mi wierzyć — zdobycie telefonu do miejskiej pływalni czy zarezerwowanie orlika jest czasem naprawdę trudne — mówi Grzegorz Górski.

Firma byłego piłkarza chce wypłynąć na szerokie wody. Początkowo jej model biznesowy polegał na pobieraniu abonamentu od właścicieli obiektów, które są w bazie, a potem prowizji. Teraz opiera się bezpośrednio na współpracy z klubami.

— Jeszcze w tym roku planujemy rozszerzyć bazę o 80 obiektów i uruchomić aplikację na smartfony. Naszym celem jest też wyjście za granicę — chcemy przede wszystkim promować polskie obiekty sportowe wśród zagranicznych drużyn, a także powiększać bazę o najlepsze zagraniczne obiekty dla polskich klubów. Liczymy na osiągnięcie efektu skali — i to dość szybko. Mamy ambitne cele i na razie żadnej konkurencji w całej Europie — mówi Grzegorz Górski. W przygotowaniu jest kolejna wyszukiwarka — dla organizatorów treningów innych dyscyplin sportowych. — Projekt Footballcode jest w pełni skalowalny, co pozwala na stosunkowo proste wdroże-

nie kolejnych portali. Projekt Sportcode.eu jest już zaawansowany — stworzy nowe możliwości dla innych dyscyplin sportowych, np. badmintona, tenisa, siatkówki, koszykówki i lekkoatletyki. Wyraźnie jednak oddzielamy te dwa produkty. W naszej części świata obozów piłkarskich jest więcej niż obozów treningowych wszystkich innych dyscyplin razem wziętych — mówi Grzegorz Górski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane