Ford oczekuje w br. zysku zamiast straty

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 29-10-2020, 14:38

Wicelider amerykańskiego rynku motoryzacyjnego, koncern Ford Motor pochwalił się lepszymi niż oczekiwano wynikami kwartalnymi. Spodziewa się też zysku przed opodatkowaniem za cały rok, informuje Reuters.

Zysk netto koncernu w okresie lipiec-wrzesień 2020 r. wyniółs2,4 mld USD co daje 60 netów na akcję. Rok wcześniej było to odpowiednio 400 mln i 11 centów.

Siedziba koncernu Ford Motor w Dearborn, Michigan, USA
fot. Bloomberg

Po wyłączeniu czynników o charakterze jednorazowym zysk spółki sięgnął w III kw. kwoty 3,6 mld USD a EPS 65 centów przy medianie prognoz analityków na poziomie 19 centów.

Firma prognozuje, że zamknie bieżący rok zyskiem przed opodatkowaniem z przedziału od 600 mln do 1,1 mld USD. Wcześniej Ford zakładał ujemny wynik na tym poziomie księgowym.

Producent samochodów w całości spłacił 15 mld USD w ramach kredytów odnawialnych i zakończył kwartał z prawie 30 mld USD w gotówce i ponad 45 mld USD płynności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane