Czytasz dzięki

Ford tnie miejsca pracy w Wlk. Brytanii

opublikowano: 13-05-2019, 17:18

Koncern Ford Motor zredukuje około 550 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii w ramach ogłoszonej w styczniu reorganizacji, mającej na celu przywrócenie rentowności przynoszącej straty działalności w Europie.

To kolejna zapowiedź restrukturyzacji zatrudnienia przez amerykańskiego producenta samochodów. Wcześniej koncern z Dearborn  informował o planach związanych ze zmniejszeniem siły roboczej w niemieckich fabrykach o około 5000 etatów. Obecne redukcje mają dotyczyć nieprodukcyjnych obszarów w Wielkiej Brytanii.

Liczba cięć etatów w Wielkiej Brytanii nie została jeszcze dokładnie określona – poinformował  Ford w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną. Firma zaoferowała odrębne pakiety dobrowolnych odejść dla pracowników w Niemczech i Wielkiej Brytanii „aby móc przyspieszyć plan i przywrócić trwałą rentowność”.

Ford poinformował w styczniu, że przeprowadzi gruntowną restrukturyzację przynoszącego straty europejskiego biznesu i zmniejszy liczbę tysięcy miejsc pracy w regionie, w którym zatrudnia około 54 tys. Amerykański gigant samochodowy określił już swoje plany dla Niemiec i dla Rosji, w przypadku których zostaną w marcu zamknięte zostaną trzy zakłady. W zeszłym roku Ford zapowiedział z kolei, że zaprzestanie produkcji przekładni w zakładzie w Bordeaux we Francji.

W Wielkiej Brytanii zakład Bridgend Forda w Walii straci od 350 do 400 miejsc pracy w ramach wcześniej ogłoszonego planu. W listopadzie firma informowała, że połączy swoje biura w Wielkiej Brytanii. 

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane