Forum medycznych pomysłów w Krakowie

  • Marta Bellon
opublikowano: 29-11-2012, 00:00

Grudniowe spotkanie dla autorów pomysłów medycznych da odpowiedź na pytanie, jak przekuć go w biznes przynoszący zyski.

Nowatorski pomysł to za mało by osiągać sukces na rynku. Dziś powodzenie w biznesie determinuje jego konkurencyjność oraz innowacyjność — podkreślają organizatorzy „Med 4 Business — forum medycznych pomysłów” i zapraszają na spotkanie adresowane do wszystkich osób, dla których innowacje, nowinki w medycynie, nowe usługi, technologie lub urządzenia stanowią ważny element rozwoju.

Chcą przekonać uczestników, że medycyna to nie tylko misja i powołanie, ale również biznes, który przynosi realne zyski. Podpowiedzą więc, jak efektywnie komercjalizować medyczne rozwiązania oraz gdzie szukać pomocy i wsparcia w realizacji biznesowych planów.

Prelegenci przedstawią bezpieczne ścieżki wcielania nowatorskich pomysłów w życie. Odpowiedzą również na pytania: gdzie szukać doświadczonego partnera w biznesie, jak i kiedy zacząć myśleć o realizacji biznesowych planów oraz co jest ważne na początku biznesowej kariery. Forum odbędzie się 5 grudnia w g. 11.30-15.45 w Auli Nowodworskiego (ul. Św. Anny 12, I piętro, Kraków). Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: www.marr.pl/training/registration/284.

Organizatorami spotkania są: Biuro Karier Uniwersytetu Jagiellońskiego, Sekcja ds. Dydaktyki i Karier Akademickich Collegium Medicum oraz Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego (MARR). Agencja w ramach funduszu „Inwestycje Kapitałowe” już wdraża ciekawe pomysły z branży medycznej, tworząc nowe firmy. Jej eksperci opowiedzą na forum o współpracy nauki z biznesem oraz o tym, jak pozyskać 200 tys. EUR na rozpoczęcie działalności. Taką możliwość będą mieli właśnie autorzy innowacyjnych pomysłów na medyczny biznes.

Ale trzeba być czujnym, gdyż nabór wniosków w ramach projektu MARR „Fundusze Kapitałowe — Technologie Medyczne — MedFund” wystartuje 2 stycznia i potrwa tylko do 31 stycznia 2012 r. W pierwszym etapie konkursu pomysłodawcy będą mogli skorzystać z merytorycznego wsparcia ekspertów. W kolejnym — z autorami najlepszych projektów MARR utworzy nowe firmy, które będą działać w branży medycznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu