Fotograf wystawił negatyw za 8 mln EUR

opublikowano: 13-09-2016, 09:47

Włoski fotograf Giovanni Scotti wystawił na eBay’u negatyw „wyjątkowego” zdjęcia Wezuwiusza. Chce za niego 8 mln EUR.

Scotti przekonuje, że jego zdjęcie jest tyle warte, bo jest wyjątkowe. Na fotografii zrobionej 20 maja widać tęczę, która znajduje się nad słynnym wulkanem, co według autora jest „niesamowite” i „być może niepowtarzalne”.

Scotti podkreśla, że negatyw jest niezbitym dowodem „co zdarzyło się tego dnia”. To reakcja na zarzuty, że opublikowane przez niego zdjęcie jest cyfrową manipulacją. Fotograf przekonuje, że negatyw jest w doskonałym stanie i nabywca będzie mógł wykorzystać go do stworzenia dowolnych produktów. Chętni mogą licytować do 8 października. Scotti zapowiada, że jeśli nie pojawi się chętny do wyłożenia 8 mln EUR jest gotów przyjąć niższą ofertę. Podobno zgłosiło się już 18 chętnych. Jak wygląda zdjęcie zrobione z negatywu można zobaczyć na Instagramie.

 

Rainbow over Vesuvio (c.bocca) #napoli #naples #arcobaleno #rainbow #italy #italia #mare #sea #vulcano #vesuvio #beautifulexperience #amazing #paradise #lacittapiubelladelmondo #love #posillipo #instapic #worldcaptures #landscape #seaside #seascape #hotel #travel #grandhoteleuropa #nature

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Grand Hotel Europa (@grandhoteleuropa)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.it

Polecane