Czytasz dzięki

Foxconn zapewnia, że iPhone z 5G będzie jesienią

opublikowano: 01-04-2020, 15:13

Najważniejszy producent telefonów Apple zapewnił inwestorów, że jest w stanie zapewnić dostawy iPhone’ów działających w standardzie 5G jesienią tego roku, czyli jak planowano.

Hon Hai Precision Industry Co., znany także jako Foxconn, poinformował, że stracił trochę czasu z powodu problemów powodowanych przez pandemię koronawirusa, ale zapewnił, że zdąży na czas, a pierwsza próbna linia montażu zacznie pracę w czerwcu.

- Jeśli jednak nastąpią kolejne opóźnienia w ciągu następnych kilku tygodni, czy miesięcy, prawdopodobnie trzeba będzie ponownie rozważyć moment wejścia smartfonu na rynek. To możliwe – powiedział Alex Yang, szef relacji inwestorskich w spółce.

iPhone działający w standardzie 5G może być jednym z najważniejszych w historii Apple. Amerykańska spółka została minimalnie w tyle za konkurencją, bo Samsung Electronics i Huawei Technologies zaczęły sprzedawać smartfony 5G już w ubiegłym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane