France Telecom chce nadal rozmawiać o kupnie TPSA

Marek Druś
01-08-2001, 09:01

WARSZAWA (Reuters) - Konsorcjum France Telecom i Kulczyk Holding chce nadal kupić akcje i być inwestorem strategicznym w Telekomunikacji Polskiej SA (TPSA). Jest też gotowe do dalszych negocjacji na temat zwiększenia swego udziału, podało Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) w środowym komunikacie.

"Konsorcjum przedstawiło gotowość do negocjacji w celu powiększenia posiadanego pakietu akcji Telekomunikacji Polskiej SA w roku 2001, z perspektywą uzyskania pakietu kontrolnego" - poinformowano w komunikacie.

MSP podało, że oferta Frence Telecom i Kulczyk Holding została przyjęta z uwagą i obecnie planowane są spotkania obu stron, mające na celu uszczegółowienie proponowanych warunków.

We wtorek minął termin ważności opcji zakupu przez France Telekom 10 procent akcji TPSA po około 40 złotych za sztukę, czyli znacznie powyżej ceny giełdowej, która wyniosła we wtorek na zamknięciu 15,9 złotych, o 3,3 procent mniej niż w poniedziałek.

Przed południem we wtorek osoba zbliżona do rozmów powiedziała Reuterowi, że oferta kupna przez France Telecom akcji TPSA prawdopodobnie nie będzie na tyle satysfakcjonująca, by Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) zdecydowało się ją przyjąć.

France Telecom razem z Kulczyk Holding kupił w ubiegłym roku 35 procent akcji TPSA.

MSP podawała wcześniej, że alternatywą wobec nie dojścia do porozumienia z Francuzami może być emisja obligacji zamiennych TPSA, skierowanych dla inwestorów zagranicznych. Prasa spekulowala także, że MSP mogłoby także sprzedać akcje polskiej spółki innemu zachodniemu telekomowi.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / France Telecom chce nadal rozmawiać o kupnie TPSA