Czytasz dzięki

Francja: rekordowy spadek liczby bezrobotnych

opublikowano: 27-07-2020, 12:42

W czerwcu 2020 r. francuska gospodarka odnotowała największy w historii miesięczny spadek liczby bezrobotnych. Duży w tym udział miało znalezienie pracy w niepełnym wymiarze godzin przez część poszukujących zajęcia, donosi Reuters.

Według zaprezentowanych w poniedziałek danych przez Ministerstwo Pracy, liczba osób zarejestrowanych w rządowych agencjach zatrudnienia jako bezrobotnych spadła o 204,7 tys. do 4,22 mln,  co jest największym w historii miesięcznym spadkiem.

Francja
Zobacz więcej

Francja fot. Fotolia

Całkowita liczba bezrobotnych we Francji wzrosła w kwietniu do rekordowego poziomu 4,57 mln na skutek wprowadzonych obostrzeń w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się infekcji Covid-19.

Resort stwierdził, że poprawa w czerwcu wynikała głównie z przeklasyfikowania niektórych osób poszukujących pracy jako częściowo aktywnych na rynku pracy, ponieważ znaleźli oni mniej niż pełny etat.

Według szerszej definicji, liczba osób poszukujących pracy nadal rosła w czerwcu do rekordowego poziomu 6,157 mln, mimo że zatrudnienie powróciło do poziomu sprzed kryzysu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane