Francuska firma oferuje grzejnik, który „kopie” kryptowaluty

opublikowano: 19-03-2018, 11:58
aktualizacja: 19-03-2018, 12:04

Quarnot Computing innowacyjnie podeszło do problemu wydzielania się dużej ilości ciepła podczas procesu tzw. wykopywania kryptowalut. Francuska firma stworzyła pierwszy na świecie grzejnik, który jednocześnie pozwala zdobyć wirtualne pieniądze.

"Wykopywanie" kryptowalut to skomplikowany i żmudny komputerowy proces obliczeniowy podczas którego zużywana jest duża ilość energii i wydzielana jest duża ilość ciepła. Dla jednych wydzielanie ciepła jest problemem, dla innych okazją. 

Zobacz więcej

youtube.com

Koparko-grzejnik Quarnot QC-1, w którym dwie karty graficzne Sapphire NITRO+ Radeon RX 580 służą do „wykopywania” kryptowalut, jest w stanie wyemitować ciepło wystarczające do ogrzania pokoju o powierzchni 20 metrów kwadratowych. W normalnym trybie operowania krypto-grzejnik dostarcza 450W. Jeśli potrzeba więcej ciepła, można zwiększyć moc do 650W.

Jako „koparka” kryptowalut Quarnot QC-1 domyślnie ustawiona jest na wykopywanie Ethereum. Można jednak to zmienić dowolnie w zależności od preferencji użytkownika. Francuska firma, która sprzedaje swój krypto-grzejnik po 2900 EUR, twierdzi, że może on „wykopać” miesięcznie kryptowaluty wartości ok. 120 USD.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, newsbtc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Francuska firma oferuje grzejnik, który „kopie” kryptowaluty