Francuska Polonia chce do Polski

MAG
opublikowano: 14-05-2010, 12:16

Kilkanaście firm znad Sekwany szuka u nas partnerów. Uwaga, kilka potrzebuje poddostawców!

Od 14 do 18 czerwca odwiedzi Polskę misja handlowa firm z Francji. Kilka z nich pochodzi z regionu Lille.

Zobacz więcej

Paryż, Fot. BS

- To region najmocniej we Francji związany z Polską ze względu na silną Polonię. Z okolic Lille mamy zawsze najwięcej firm szukających partnerów nad Wisłą – mówi Remi Pigłowski z Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej (CCIFP), która współorganizuje misje.

Większość francuskich przedsiębiorców poszukuje w Polsce dystrybutorów i odbiorców (patrz ramka), ale nie wszyscy. Firma Delcroix, która zajmuje się transportem specjalnym i zatrudnia 200 osób, chce otworzyć w Polsce filię.
- Spółka szuka kontaktu z polskimi firmami zajmującymi się transportem specjalnym – mówi Remi Pigłowski.

Z kolei Green Environnement, producent urządzeń ogrodowych, szuka w Polsce dostawców.

- Chodzi m.in. o producentów wideł, grabi, szpadli, motyk czy sekatorów. Spodziewamy się tu wielu zgłoszeń – precyzuje Remi Pigłowski.

Za podwykonawcami rozgląda się także Plastelec, producent kabli elektrycznych.

- Firmie zależy na znalezieniu producentów okablowania i wiązek elektrycznych – mówi Martyna Gawor-Edery z firmy Partenaire Pologne, która obsługuje część przedsiębiorców z misji.

Jej firma oraz francuska izba organizują w całej Polsce spotkania dla przedsiębiorców zainteresowanych kontaktem z Francuzami. MAG

Kto przyjeżdża z misją handlową, z jakiej branży, kogo szuka

Clayrton’s Producent opakowań do roślin i kwiatów, koszy z poliestru    Importerów, producentów kwiatów i roślin, hurtowników

Green Environnement Produkty ogrodnicze    Dostawców

Delcroix Transport specjalny    Podwykonawców

Industrial Scientific Detektory gazu Przedstawicieli, dystrybutora, handlowca

Avenir Groupe Biuro inżynieryjne projektujące rozwiązania z automatyki przemysłowej    Klientów

Plastelec Kable elektryczne niskiego i średniego napięcia    Klientów, dystrybutorów i podwykonawców (okablowanie, wiązki/pęczki elektryczne)

MS Sprzęt do separacji piasku, wody i błota    Dystrybutora i klientów z sektora kruszyw, kamieniołomy, piaskownie, firmy wyspecjalizowane w pracach podziemnych

ACE Polymers Klej strukturalny przemysłowy     Dystrybutorów, klientów np. z sektora motoryzacyjnego, szynowego, kosmetycznego itd.

Jacret Klej strukturalny przemysłowy    Dystrybutora

Saudem Części wymienne do żurawi wieżowych    Klientów, m.in. firmy budowlane

Ocene Metoda kompostowania odpadów     Klientów, dystrybutorów, montażystów w sektorze rolniczym i ochrony środowiska

Codipro Uchwyty/pierścienie przegubowe do podnoszenia    Dystrybutora wyspecjalizowanego w sprzęcie do transportu wewnętrznego i klientów z sektora mechaniki ogólnej, motoryzacyjnego, producentów form itp.

Kontakt:
Pierwsze pięć firm: Remi Pigłowski remi.piglowski@ccifp.pl, tel. 22-696-75-85 Pozostałe: Martyna Gawor-Edery, m.gawor@partenairepologne.com,  tel. 691 058 256

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu