Francuski biznesmen pozwał Ubera o 45 mln USD

Marek Druś, local.fr
opublikowano: 09-02-2017, 09:15

Francuski biznesmen żąda od Ubera 45 mln USD za to, że serwis parataksówkowy przyczynił się do jego rozwodu z żoną, donosi Le Figaro.

Mieszkający na Lazurowym Wybrzeżu mężczyzna wskazuje w pozwie, że jednorazowe zalogowanie się na aplikację Ubera z telefonu żony spowodowało iż otrzymywała ona stale na swoją komórkę szczegółowe informacje o podróżach męża. Działo się tak pomimo wylogowania się przez niego z aplikacji. Komunikaty Ubera spowodowały, że kobieta  zaczęła nabierać podejrzeń co do wierności małżonka. Ostatecznie wystąpiła o rozwód. Pierwsza rozprawa z pozwu biznesmena ma odbyć się w marcu.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Eksperci wskazują, że problem z aplikacją Ubera, który stał się przyczyną rozwodu biznesmena, ograniczony jest do wersji aplikacji na iPhone’y z systemem iOS, aktualizowanej po 16 grudnia 2016 r. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.fr

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Francuski biznesmen pozwał Ubera o 45 mln USD