Francuski rząd zajął się sprawą Nutelli

opublikowano: 31-01-2018, 22:00

Chce ograniczyć w przyszłości możliwość tak dużych promocji

Po incydentach, które wydarzyły się w ubiegłym tygodniu we francuskich supermarketach Intermarche w związku z obniżką cen Nutelli, francuski rząd chce ograniczyć w przyszłości możliwość tak dużych promocji. Opisywaliśmy bójki o krem orzechowy w wielu sklepach tej sieci we Francji. Skłoniły one do interwencji samego ministra finansów — Bruno Le Maire.

— Spotkałem się z prezesem Intermarche i oznajmiłem mu, że taka sytuacja nie może się więcej powtórzyć — przyznał Bruno Le Maire w rozmowie z radiem RTL, dodając, że rząd planuje obniżyć podatki od wynagrodzeń i zachęcić do większego podziału zysków w firmach, które podniosą siłę nabywczą.

Zdaniem rządu, problem, jaki ujawnił szturm na obniżone o 70 proc. ceny Nutelli, to malejąca siła nabywcza konsumentów przy malejących zarobkach rolników. Ma go zmniejszyć projekt ustawy „o zrównoważonych stosunkach handlowych w sektorze rolno-spożywczym oraz zdrowej i zrównoważonej żywności”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu