Francuzi będą eksportować wódki

Reuters
opublikowano: 07-07-2000, 00:00

Francuzi będą eksportować wódki

Według ThierryŐego Jacquillata, wiceprezesa zarządu Pernod Ricard, francuski koncern nie odda zagranicznych rejestracji polskich wódek bez walki.

— Na szczęście polskie prawo nie obowiązuje za granicą. Jeśli będzie trzeba, skorzystamy z międzynarodowych sądów — twierdzi Thierry Jacquillat.

Dodał, że nadal Agros będzie sprzedawał polskie wódki za granicą, nawet jeśli nowelizacja ustawy o prawie własności przemysłowej wejdzie w życie.

— Według umowy, którą podpisaliśmy z Agrosem, mamy wyłączne prawo do dystrybucji polskiej wódki za granicą przez 25 lat i zamierzamy nadal to robić — twierdzi wiceprezes Pernod Ricard.

Thierry Jacquillat dodał, że prawdopodobnie resort skarbu zapomniał o tym, że prawo do eksportu wódek już raz sprzedał, prywatyzując Agros. Zagroził, że nowe przepisy mogą zaszkodzić bilateralnym stosunkom Polski i Francji. Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane