Francuzi oskarżają Niemcy o smog nad Paryżem

opublikowano: 20-03-2014, 11:57

Drastyczny wzrost zanieczyszczenia powietrza, który doprowadził do ograniczenia ruchu samochodów w Paryżu sprawił, że zaczęły pojawiać się różne hipotezy co do przyczyn tej ekologicznej katastrofy. Niektórzy winą za smog zaczęli obarczać Niemcy, informuje The Local.

Z powodu gęstego smogu nad Paryżem połowa kierowców w poniedziałek miała zakaz korzystania z samochodów, a darmowy transport kosztował budżet miasta 16 mln EUR.

We Francji zaczęto zastanawiać się czy przypadkiem ten wzrost zanieczyszczeń w powietrzu nie jest winą Niemiec, które  po katastrofie w Fukushimie postanowiły ograniczyć energię nuklearną na rzecz węgla.

Dider Julienne, specjalista w dziedzinie zasobów naturalnych powiedział w rozmowie z gazetą finansową “Les Echo”: „Na mapach Europy widać w tym tygodniu znaczne zanieczyszczenie. Wiatry nadciągające z Niemiec niosą ze sobą masy zanieczyszczonego powietrza”.

Autor wskazał na “niewygodną pod względem środowiskowym sytuację” w Niemczech spowodowaną wzrostem użycia węgla, szczególnie na zachodzie w pobliżu granic z Francją Holandią i Belgią.

fot. iStock
fot. iStock
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane