Frank po 2,54-2,62 zł do jesieni

Sławomir Dębowski
opublikowano: 23-07-2009, 00:00

Po dwóch miesiącach odbicia w połowie lipca frank wrócił w rejon kwietniowego minimum, czyli 2,79 zł. Sądzę, że jeszcze w lipcu, najpóźniej na początku sierpnia, może dojść do rozbicia tego ważnego wsparcia. Wtedy do jesieni moglibyśmy liczyć na istotne spadki franka nawet w rejon 2,54- -2,62 PLN, gdzie znajduje się silne wsparcie.

W naszych biuletynach dziennych już w lutym zwracaliśmy uwagę, że złoty najgorsze ma już za sobą. Do połowy kwietnia kurs franka spadł z 3,34 zł do 2,79 zł. Kolejne dwa miesiące to odbicie, które doprowadziło kurs CHF/PLN do 3,0450. Silna i bardzo ważna bariera w rejonie 3,06 nie została pokonana i rozpoczęły się spadki. W połowie lipca doszło do przełamania ważnego wsparcia w rejonie 2,86. Kilka dni później kurs CHF/PLN dotarł do kwietniowego dna (2,79) i obił do 2,8250.

W krótkim terminie (kilka sesji) możliwe są korekcyjne wzrosty. Miejsca na odbicie jest niewiele. Jeśli frank ma nadal spadać, to nie może dojść do pokonania oporu w rejonie 2,86 zł. Po zakończeniu odbicia oczekuję, że kwietniowe dno zostanie rozbite. Może się to stać pod koniec lipca, najpóźniej na początku sierpnia. To będzie silny sygnał sprzedaży. Otworzy się wtedy droga do spadków w rejon 2,54-2,62 zł. W tym rejonie frank może znaleźć się do jesieni. Tak duży zasięg spadków wynika z układu ważnych wsparć na wykresie franka, z wysokości kilkutygodniowej fazy konsolidacji oraz z układu fal na wykresie z czerwcowego lokalnego maksimum. Obszar 2,54-2,62 zł jest silnym i ważnym wsparciem. Może ono na dłuższy czas (kilka miesięcy) powstrzymać spadki franka.

Sławomir Dębowski

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sławomir Dębowski

Polecane