Frank przypomniał o swoich walorach

opublikowano: 09-01-2020, 22:00

Jen lepiej niż szwajcarski frank spełnia rolę zabezpieczenia przed pogorszeniem koniunktury giełdowej, obliczyli przed rokiem specjaliści z Citigroup.

Zamieszanie z brexitem i nagły wzrost napięcia na Bliskim Wschodzie spowodowały jednak, że inwestorzy znów zaczęli chętnie kupować franka, dzięki czemu jego kurs do euro wzrósł do poziomu najwyższego od kwietnia 2017 r. i znalazł się na poziomie 1,08. Wówczas inwestorzy w Europie Zachodniej szukali stabilności w szwajcarskich aktywach, bo obawiali się wybrania na prezydenta Francji Marine Le Pen, kandydatki sceptycznej wobec Unii Europejskiej. W drugiej turze wyborów Emmanuel Macron uzyskał jednak nad nią zdecydowaną przewagę, więc emocje opadły, a kurs EUR/CHF urósł do nawet 1,2 franka. Powody do zadowolenia mieli wówczas frankowicze — kurs CHF/PLN spadł nawet poniżej 3,5 zł.

Długo to jednak nie trwało, a w sierpniu i wrześniu tego roku notowania przekroczyły nawet 4 zł. Później jednak znów spadły poniżej tej bariery, a obecnie za franka trzeba zapłacić 3,92 zł. Kurs EUR/CHF na poziomie 1,08 uważany jest przez traderów za kluczowy, przy którym szwajcarski bank centralny włącza się do gry w celu osłabienia franka.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu