Freelancer.com połączy polskich profesjonalistów ze światem

  • Marta Bellon
opublikowano: 25-06-2013, 00:00

Polska wersja globalnego portalu może pomóc małym firmom z Polski w znalezieniu programisty czy prawnika oraz sprzedaży produktów na całym świecie.

Freelancer.com, jeden z największych outsourcingowych portali pracy na świecie, w najbliższą środę (26.06) uruchomi polską wersję strony internetowej, adresowaną do młodych i przedsiębiorczych Polaków. Twórcy serwisu chcą ich zachęcić do działalności na własną rękę. A plany mają ambitne — w ciągu sześciu miesięcy chcą stworzyć 50 tys. nowych miejsc pracy. Freelancer.com to internetowa, outsourcingowa giełda pracy.

Za pośrednictwem portalu przedsiębiorstwa znajdują niezależnych fachowców i profesjonalistów. Obecnie w bazie serwisu znajduje się ponad siedem milionów specjalistów z całego świata. Funkcjonuje on na zasadach podobnych do Allegro czy eBay, ale zamiast sprzedawać i licytować towary, działa w sektorze usług, projektów i zadań, które są ogłaszane na platformie. Łączy małe i średnie firmy z przedsiębiorcami z całego świata.

Za jego pośrednictwem pracodawca może zlecać wykonanie zadań niezależnym pracownikom w dziedzinach, takich jak programowanie, redagowanie tekstów, wprowadzanie danych włącznie z projektowaniem, inżynierią, nauką, sprzedażą i marketingiem, usługami księgowymi i obsługą prawną. Oferty zleceń zaczynają się od 20 EUR, a średni koszt realizacji zlecenia wynosi około 150 EUR. Do tej pory ponad 16 tys. osób z Polski zarejestrowało się w angielskiej wersji językowej serwisu i wygenerowało łącznie obroty rzędu 1,2 mln USD, pracując i zatrudniając poprzez Freelancer.com.

— Wprowadzenie polskiej wersji Freelancer jest szansą dla polskiej gospodarki na przyspieszenie. Jako największy portal outsourcingu na świecie dajemy polskim firmom dostęp do największej globalnej siły roboczej i biznesowego rynku online. Wierzę, że Freelancer pomoże ożywić gospodarkę. Dajemy realną szansę przekształcenia twórczych pomysłów Polaków w prawdziwy biznes. Polscy przedsiębiorcy mają na swoim koncie wiele ważnych, światowych osiągnięć, zarówno technologicznych, jak i handlowych, a Polska może być w czołówce liderów zmian na rynku pracy — przekonuje Bill Little, dyrektor Freelancer.com na Europę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane