"FT": Kraje europejskie chcą wspomóc dotknięte huraganem USA

Polska Agencja Prasowa SA
02-09-2005, 09:06

Europejskie kraje przygotowują się do wsparcia, ze swoich strategicznych rezerw paliwowych, Stanów Zjednoczonych dotkniętych huraganem Katrina - pisze w piątkowym numerze londyński "Financial Times".

Europejskie kraje przygotowują się do wsparcia, ze swoich strategicznych rezerw paliwowych, Stanów Zjednoczonych dotkniętych huraganem Katrina - pisze w piątkowym numerze londyński "Financial Times".

    Europa czeka na potwierdzenie USA, że część rafinerii, znajdujących się na terenach zniszczonych przez żywioł, może być zamknięta przez miesiące.

     Amerykanie oceniali dotąd, że rafinerie po przejściu huraganu będą zamknięte tylko przez jeden lub dwa tygodnie. Choć oficjalnie przedstawiciele Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) zastrzegają, że nadal analizuje się, czy skala niedoborów paliwa, powstałych na skutek zniszczeń spowodowanych przez Katrinę, upoważnia do uwolnienia rezerw, dodają, że są na to przygotowani i czekają tylko na zgodę USA - donosi brytyjski dziennik.

     Przypuszczalnie - według "Financial Times" - zapasy benzyny wysłane byłyby do Nowego Yorku, jedynego portu na wschodnim wybrzeżu, który może przyjąć tankowce.

    Gazeta dodaje też, że m.in. Niemcy zapewniły IEA, że uwolnią swoje rezerwy paliwowe, jeśli Agencja o to się zwróci. Duże zapasy paliwa - według "Financial Times" - mają też m.in. Francja, Hiszpania i Włochy.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / "FT": Kraje europejskie chcą wspomóc dotknięte huraganem USA