FTSE 100 blisko dwumiesięcznego maksimum

opublikowano: 09-08-2022, 10:08
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Giełda FTSE 100 w Wielkiej Brytanii znalazła się we wtorek blisko dwumiesięcznego szczytu, ponieważ inwestorzy oczekują na dane o inflacji w USA, aby ocenić tempo podwyżek stóp procentowych, podczas gdy akcje Abrdn spadły po tym, jak zarządzający aktywami opublikował słabe wyniki półroczne – donosi agencja Reuters.

fot. Jason Alden/Bloomberg

Rynki światowe poruszają się w wąskim przedziale przed kluczowymi danymi, które mają się pojawić w środę, a inwestorzy czekają, aby zobaczyć, czy Rezerwa Federalna USA może zwolnić tempo walki z inflacją i zapewnić gospodarce lepsze podstawy do wzrostu.

Akcje Abrdn spadły o 4,6 proc. po tym, jak firma odnotowała niższy niż oczekiwano zysk, pod presją zawirowań na globalnym rynku w obliczu napięć geopolitycznych i rosnącej presji inflacyjnej.

Notowania dostawcy powierzchni biurowej IWG spadły o 11,9 proc. po rozczarowujących wynikach za pierwsze półrocze z powodu problemów inflacyjnych i ograniczeń związanych z koronawirusem na niektórych rynkach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Reuters

Polecane