Fundusz bitcoina stracił prawie połowę wartości

opublikowano: 15-09-2017, 13:19
aktualizacja: 15-09-2017, 13:20

Bitcoin Investment Trust, fundusz firmy Grayscale, przez zaledwie dwa tygodnie stracił prawie połowę wartości z powodu przeceny bitcoina.

Fundusz zanotował 48 proc. spadek od 1 września. W tym samym czasie bitcoin stracił ok. jedną trzecią wartości. Powodem są obawy uniemożliwienia przez władze Chin handlu kryptowalutą, a także coraz częstsze kwestionowanie jej wiarygodności oraz twierdzenie, że jest przedmiotem bańki spekulacyjnej.

Bitcoin Investment Trust był notowany z wysoką premią w odniesieniu do wartości jego aktywów netto. Na początku miesiąca, kiedy jego kurs przekraczał 1000 USD, wynosiła ona ok. 130 proc. W czwartek to tylko 60 proc.

- Myślę, że największym powodem spadku funduszu jest przecena bitcoina, ale częściowo także to, że wielu ludzi gra na spadek jego kursu – twierdzi Sumit Roy, analityk ETF.com. 

Bitcoin Investment Trust to obecnie jedyny fundusz, który pozwala inwestorom dokonywać „krótkiej sprzedaży” bitcoina.

Pomimo spadku o 50 proc. jednostka funduszu jest o 320 proc. wyżej niż na początku roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusz bitcoina stracił prawie połowę wartości