Fundusz interesuje się Borutą-Zachemem

opublikowano: 24-09-2020, 07:23

Elbrus Capital Management rozważa inwestycję w Borutę-Zachem lub w jej spółką biotechnologiczną InventionBio.

Strony podpisały umowę o zachowaniu poufności, w której wyraziły wolę podjęcia ewentualnej współpracy w zakresie inwestycji Elbrus w spółkę bądź w InventionBio.

PRZESKOK:
PRZESKOK:
Marcin Pawlikowski, wiceprezes Boruty-Zachemu, zapowiedział przejście spółki na rynek główny GPW w I kw. 2020 r.
Fot. ARC

Zarząd Boruty podkreśla, że wyklucza w najbliższym czasie emisję akcji dla Elbrusa (podmiot ten, jeśli będzie zainteresowany, ma kupić akcje na giełdzie). Nie wykluczono natomiast podwyżśzenia kapitału w późniejszym okresie. 

"Elbrus Capital Management SA to niezależny szwajcarski fundusz w zakresie instytucjonalnych inwestycji kapitałowych z siedzibą w Genewie, z doświadczeniem na rynku akcji publicznych sięgający 1998 r. Flagowym funduszem firmy jest The Elbrus Fund, uruchomiony w 2006 r., który stosuje unikalne podejście do zarządzanie zmiennością w procesie inwestycyjnym, umożliwiające globalnym inwestorom uzyskanie atrakcyjnego profilu ryzyka i zwrotu na wschodzących europejskich rynkach akcji" - podała Boruta.

Spółka przedstawiła niedawno plan rozwoju na lata 2020-2024. Celów finansowych  nie podała, ma natomiast cel w postaci osiągnięcia kapitalizacji w wysokości 1 mld USD. Droga prowadzi w dwóch kierunkach. Więcej...

W specjalnym wydaniu Akcji Inwestor na pytania naszych czytelników odpowiadali Marcin Pawlikowski, wiceprezes spółki Boruta-Zachem oraz profesor Marcin Łukaszewicz, odpowiedzialny za rozwój biotechnologii przemysłowej w grupie. Obejrzyj zapis czatu>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane