Fundusz Mikro ma nową ofertę

JM
13-02-2002, 00:00

Warszawa. Fundusz Mikro zainaugurował w stolicy wprowadzenie nowej oferty, tzw. finansowania partnerskiego. Jest ona przeznaczona dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą od dłuższego czasu i potrafią stworzyć symulację rozwoju firmy.

— Oferta skierowana jest do tych firm, którym brakuje kapitału, a z różnych względów nie mogą skorzystać z kredytów komercyjnych — powiedział Witold Szwajkowski, prezes FM.

Fundusz proponuje pożyczkobiorcom samodzielne określenie opłaty za korzystanie z pieniędzy. Zawiera się w niej kwota, którą przedsiębiorca uzyskałby, gdyby założył lokatę z pożyczonych pieniędzy. Druga jej część zależy od korzyści uzyskanych dzięki pożyczce. Właściciel firmy sam musi ją określić.

— Jeśli nie odniesie korzyści, nie będzie musiał jej płacić. W praktyce zostanie ona potrącona przy wypłacie pożyczki, ale w razie braku sukcesu opłatę zwrócimy — mówił Witold Szwajkowski.

FM został utworzony w 1994 r. przez Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości w celu wsparcia działalności małych firm. Na ten cel przeznaczono 20 mln USD. Łączna kwota wypłaconych do tej pory pożyczek wynosi 356 mln zł. Skorzystało z nich ponad 25 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusz Mikro ma nową ofertę