Fundusz połączył Punktę z Arrantem

opublikowano: 18-08-2022, 16:38
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ubezpieczeniowi gracze wspólnie powalczą – zachowując odrębność – o podwojenie biznesu do 2 mld zł przypisu składki.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • z czego wynika połączenie sił przez Punktę i Arranta
  • jaki wspólny cel sobie stawiają

Multiagnecja Punkta zapowiedziała pod koniec 2021 r., że chce połączyć porównywarkę z agentami i za trzy lata sprzedawać dwa razy więcej. Właśnie wykonała istotny krok w rozwoju biznesu.

Brytyjski fundusz Pollen Street Capital (PSC) odkupił firmę w 2021 r. od funduszu MCI, a teraz zainwestował w Arrant. Jego twórca i prezes, Artura Pakuła, zachował pakiet kontrolny i stanowisko, a jednocześnie stał się wspólnikiem PSC.

– Od dziesięcioleci inwestujemy w wyjątkowe spółki z branży usług finansowych i biznesowych, a w szczególności z rynku ubezpieczeń i insurtech – w naszym portfolio znajduje się m.in. Markerstudy, jedna z wiodących platform ubezpieczeniowych w Wielkiej Brytanii. Wierzymy, że partnerstwo pomiędzy Arrantem i Punktą to świetna okazja do wykorzystania na większą skalę inwestycji technologicznej dokonanej przez Punktę poprzez współpracę z Arrantem, będącym znaczącym graczem na rynku – komentuje Lindsey McMurray, partner zarządzający PSC.

Zostaję:
Zostaję:
Artura Pakuła, twórca Arranta, po dołączeniu inwestora dalej będzie kierował spółką i miał kontrolny pakiet udziałów.
materiały prasowe

Punkta oferuje szereg usług w modelu kanałowym: brokerskich, assistance, likwidacji szkód dla klientów korporacyjnych oraz dystrybucję ubezpieczeń dla klientów detalicznych. Natomiast Arrant podkreśla, że jest jedną z czołowych polskich multiagencji, zrzeszającą prawie 2 tys. agentów ubezpieczeniowych w całej Polsce.

Firmy nawiązały strategiczną współpracę, zachowując jednak odrębność organizacyjną. Szacują, że łączna wartość ich portfela ubezpieczeń przekroczy w tym roku 1 mld zł.

– Po serii akwizycji oraz rozszerzeniu działalności na inne rynki europejskie poszukiwaliśmy sposobu na skalowanie naszych rozwiązań. Współpraca z Arrantem buduje idealną synergię. Rozwijamy się w tempie dwukrotnie szybszym niż reszta rynku, dlatego za kolejny cel dla współdziałających spółek uznajemy sprzedaż o wartości dwóch miliardów złotych przypisu składki – mówi przedstawiciel PSC.

Jeszcze mocniejsi:
Jeszcze mocniejsi:
Punkta, którą kierują (od lewej) Małgorzata Adamczyk, Michał Daniluk oraz Jakub Jóźwiak, właśnie zdobyła mocnego partnera do współpracy: multiagencję Arrant.
materiały prasowe
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane