Fundusz Synopsis zagra z Hirkiem Wroną

Grzegorz Nawacki
opublikowano: 24-06-2010, 06:44

Internetowy Dom Handlowy chce wejść na  NewConnect na plecach notowanej spółki. Fundusz wyspecjalizowany w e-commerce ma  na oku trzy spółki. Upubliczni też swoją perłę.

Synopsis, fundusz inwestujący w projekty związane z handlem internetowym, wielkimi krokami zmierza na NewConnect. Z półrocznym poślizgiem, bo miało to nastąpić na przełomie lat 2009 i 2010.

— Domykaliśmy kwestie formalne i biznesowe. Wyszliśmy z dwóch inwestycji: Herbathy i Dosłuchania.pl. Zainwestowaliśmy w dwa start-upy: Power Price, platformę do hurtowych zakupów grupowych, i Financial Intermediaries Polska, platformę pośrednictwa w umowach leasingowych — mówi Magdalena Grzybowska, prezes Synopsis Polska.

To nie koniec inwestycji funduszu. Na jego celowniku znalazła się spółka z NewConnect.

— Mamy pakiet akcji E-Muzyki, wkrótce przekroczymy próg 5 proc. Docelowo chcielibyśmy przejąć kontrolę nad firmą. Rozmawiamy z głównymi akcjonariuszami: IQ Partners i Capital Partners, ale na razie rozmijamy się co do wyceny — mówi Magdalena Grzybowska.

Więcej w czwartkowym "Pulsie Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / New Connect / Fundusz Synopsis zagra z Hirkiem Wroną