Fundusze pieniężne znów w modzie

GN
10-08-2007, 00:00

Spadki na giełdach nie odstraszyły od funduszy akcyjnych. Ale zawsze jest alternatywa.

Spadki na giełdach nie odstraszyły od funduszy akcyjnych. Ale zawsze jest alternatywa.

O 2,2 mld zł wzrosły w lipcu, według wyliczeń Analiz Online, aktywa funduszy inwestycyjnych. To niewiele, bo w tym roku rosły średnio o 6,8 mld zł miesięcznie. Tym razem spadki na giełdach uszczuplały aktywa i końcowy wzrost jest rezultatem wpłat od klientów. Najdynamiczniej pęczniały aktywa funduszy akcji zagranicznych (+18,4 proc.). Ostra korekta wcale nie zniechęciła od kupowania jednostek funduszy polskich akcji, których aktywa zwiększyły się o 650 mln zł. Funduszom rynku pieniężnego przybyło 30,4 mln zł. To pierwszy wzrost od marca. W ciągu ostatnich trzech miesięcy odpłynął z nich ponad 1 mld zł.

Korekta najmocniej dała się we znaki BPH, który stracił ponad 363 mln zł. Niewiele mniej stracił lider rynku Pioneer Pekao (355 mln zł). Spadek aktywów dotknął również: AIG, Copernicusa, DWS i Allianza. Najbardziej, bo aż o 1,16 mld zł, wzrosły aktywa PKO TFI, któremu do awansu do największej trójki brakuje już tylko 2,67 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusze pieniężne znów w modzie