Fundusze private equity nie takie straszne, jak je malują

  • Marta Bellon
opublikowano: 23-10-2014, 00:00

14.11 - tego dnia odbędzie się konferencja o private equity.

Inwestorzy i doradcy opowiedzą pomorskim firmom o ryzykach związanych z procesem inwestycyjnym i wycenie spółki.

14 listopada w Gdańsku odbędzie się spotkanie dedykowane właścicielom i kadrze zarządzającej średnich przedsiębiorstw. Będą mogli zgłębić temat funduszy typu private equity (PE) i ich roli w rozwoju firm. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, organizuje je kancelaria Squire Patton Boggs, fundusz Waterland i firma konsultingowa Blackpartners. Na konferencji będzie też mowa o samym procesie inwestycyjnym,ryzykach prawnych, jakie mogą występować na każdym jego etapie, i wycenie spółki.

— W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele trzech istotnych dla przedsiębiorców segmentów: prawnego, finansowego i strategicznego, będzie więc ono doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, dyskusji i nawiązania relacji biznesowych — deklaruje Mikołaj Lipiński, członek zarządu Blackpartners.

Konferencja podzielona będzie na trzy panele tematyczne: finansowy, poświęcony zagadnieniom związanym z wyceną przedsiębiorstwa, procesem inwestycyjnym i rolą, jaką pełni doradca transakcyjny, prawny — opisujący szanse inwestycyjne z prawnego punktu widzenia i strategiczny — o korzyściach ze współpracy przedsiębiorców z funduszem typu PE. W wydarzeniu mogą wziąć udział przedstawiciele zarządów i właściciele firm, których roczne przychody przekraczają 40 mln zł. Formularz aplikacyjny dostępny jest na stronie: www.szybszyrozwoj.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane