Fundusze przycisnęły Goldmana Sachsa

opublikowano: 29-01-2018, 22:00

Zpoczątkiem ostatniego tygodnia przyjmowania zapisów w wezwaniu na Robyg wzrosła cena, jaką za dewelopera jest gotowa zapłacić spółka Bricks Acquisitions z grupy Goldman Sachs.

 Za jedną akcję oferuje już nie 3,55 zł, ale równe 4 zł, co oznacza wycenę całej spółki na 1,16 mld zł. Bricks Acquisitions najchętniej skupiłaby wszystkie akcje i wycofała Robyg z giełdy. Dopuszcza jednak kupno 66 proc., a nawet mniej akcji. Wezwanie zostało ogłoszone na początku grudnia. Na początku stycznia, dzień po rozpoczęciu zapisów, transakcję zaakceptował UOKiK. Akcjonariat dewelopera jest jednak zdominowany przez fundusze inwestycyjne i emerytalne, a kilka dni po decyzji UOKiK OFE PZU Złota Jesień, PKO BP Bankowy, Generali, Nationale-Nederlanden, Aegon, Aviva oraz fundusze zarządzane przez BZ WBK TFI oświadczyły, że za 3,55 zł akcji nie sprzedadzą. Łącznie mają ich ponad połowę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane