Fundusze wychodzą z Empiku

Agnieszka Janas
opublikowano: 18-08-2006, 00:00

Jest szansa, że pod koniec roku EM&F będzie bardziej płynny. To „zasługa” funduszy, które chcą sprzedać od 19 do 31 proc. walorów.

Płynność notowanego na warszawskim parkiecie NFI Empik Media & Fashion (EM&F), prowadzącego sieci handlu detalicznego (np. Smyk, Empik, Galeria Centrum), jest niewielka. W wolnym obrocie znajduje się ponad 2 proc. walorów. Pod koniec roku może się to zmienić. Fundusze inwestycyjne postanowiły pozbyć się akcji EM&F. Pod młotek pójdzie od 19 do 31 proc. walorów. Przyjmując obecną kapitalizację spółki (około 900 mln zł) wartość oferty opiewać będzie na 180-270 mln zł. Przeznaczona będzie dla inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych.

— W obrocie nie znajdą się walory należące do Grupy Eastbridge (EBG). Nie będzie też emisji nowych akcji — podkreśla Maciej Dyjas, prezes EM&F.

Jest jednak opcja dokupienia przez fundusze 2 proc. akcji od EBG. Obecnie instytucje finansowe, które chcą wyjść z EM&F, dysponują 29-procentowym pakietem. Z kolei EBG kontroluje 68,5 proc. akcji.

— Inwestujemy maksymalnie przez 10 lat. W tej chwili mija już 8 lat od wejścia do EBG. Nie mogę teraz powiedzieć, jaką minimalną cenę zaaprobujemy. Mam nadzieję, że gdy dojdzie do oferty publicznej w IV kwartale osiągniemy dobrą wycenę — enigmatycznie tłumaczy Robert L. Conn, partner zarządzający Innova Capital.

Tymczasem przedstawiciele EM&F zapowiadają, że spółka zmieni indeks z NFI na WIG i MIDWIG. Ich zdaniem, może to nastąpić do końca roku. Do tego czasu spółka chce otworzyć 30-40 sklepów o powierzchni 19 tys. mkw. i podpisać nową umowę franczyzową. Zapowiada też, że w 6 tygodni poinformuje o nowym rynku zagranicznym, na którym rozpocznie działalność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusze wychodzą z Empiku